Axis Mundi

Możecie odetchnąć – poszukiwania zakończone. Na polskiej scenie muzycznej wreszcie mamy świeże, dobre, rockowe brzmienie podparte słowami wartymi wyśpiewania.

Słuchamy klasyków i to jest cudowne. Wracamy wciąż do tych samych, ponadczasowych utworów – róbmy to dalej. Ilu z was pragnie jednak, aby także wśród nowej muzyki pojawiało się coś konkretnego, aby słuchanie świeżych kawałków również miało sens? Odpowiedzią na nasze pragnienia może stać się debiutujący albumem zespół Axis Mundi.

Historia inspiracji

Axis Mundi, wyraźnie pokazujące własne brzmienie, to połączenie niezwykłej kreatywności, pasji do muzyki oraz inspiracji ikonami rock ‘n’ rolla. To wywodzące się z Krakowa trio (w składzie: Adam Szafran Szafrański – wokal, gitara; Janek Rogalski – bas; Krzysiek Kułaga – perkusja, ma za sobą już ponad 80 koncertów, o niezwykle energicznym wyrazie, pomimo pozornego spokoju, który słyszymy m.in. w takich utworach grupy, jak Uszy i Oczy. Może też poszczycić się wyróżnieniami oraz nagrodami na licznych festiwalach i przeglądach muzycznych.

Zaufanie słuchaczy

Tworzenie muzyki to jeszcze nie wszystko. Axis Mundi kompiluje muzykę gitarową z bardzo dobrymi tekstami, co owocuje zaufaniem słuchaczy w talent członków zespołu. Najlepszym dowodem na wiarę w możliwości grupy jest 17 000 zebrane na portalu croudfundingowym – Polak Potrafi – w ramach przedsprzedaży albumu. To cudowne wsparcie pomogło zespołowi na profesjonalny mastering krążka w Abbey Road Studios (Londyn), nagranie teledysku do wspomnianego już wyżej singla oraz najlepsze technicznie wydanie CD i albumu winylowego. Nad utworami do płyty zespół pracował dwa lata, wkładając w to całe serce.

Axis Mundi na autorskim krążku

Premiera debiutanckiego albumu grupy miała miejsce 13 stycznia 2018 roku. Dzięki temu możemy usłyszeć aż dziesięć utworów w języku polskim.

Najtrudniej jest opowiedzieć najprostsze historie. Jak wiele jest bowiem pojęć miłości? Relacji? Emocji, życia, pasji…? Trudno jest odnaleźć kwestie cenne, zwłaszcza w gąszczu współczesnych piosenek tworzonych na miarę bardziej show i biznesu niż rzeczywistych wartości. Axis Mundi chcą sięgnąć do wnętrza słuchacza i za sprawą swojej muzyki wydobyć w nim żar, pasję, uczucia. Jednocześnie jednak, aby zaistnieć i móc docierać do szerszego grona słuchaczy trzeba znaleźć złoty środek – trafić nie tylko w serca, ale również w uszy, przenieść głębię do wymiaru chwytliwych kompozycji.

Dla słuchacza ta grupa to prawdziwa axis mundi.