Muzyczna Magia Świąt

Wigilia Bożego Narodzenia nadchodzi wielkimi krokami. Wszyscy nadal rozprawiają o prezentach. My jednak im bliżej, tym bardziej pragniemy po prostu oddać się magicznemu klimatowi tego cudownego czasu. Jedną z najwspanialszych rzeczy są ozdobione domy i ulice.

Czymże jednak byłby ten szczególny moment bez muzyki?

Muzyka towarzyszy nam w wielu ważnych momentach naszego życia. Pozwala ona stworzyć niezwykłą aurę, która w danej chwili oddaje nasz nastrój. Wielu artystów pokusiło się na stworzenie specjalnych, świątecznych krążków. Dzięki temu możemy celebrować ten czas z takimi wspaniałymi artystami jak Elvis Presley, Johny Mathis, The Supremes, Gentleman Jim czy Mario Lanza. Te gwiazdy podarowały nam wspaniały prezent: każdy może wybrać coś dla siebie, cieszyć się dźwiękami w różnorodnym stylu i świętować Boże Narodzenie.

Z pewnością wielu z was podchodzi do tego okresu w sposób tradycyjny, jednocześnie przeżywając go duchowo. Wspaniale jest wówczas posłuchać zjawiskowych wykonań najpiękniejszych kolęd. Jakże olśniewającą chwilą jest ubieranie choinki, gdy z ukochanego gramofonu sączą się dźwięki tych pieśni w wykonaniu chórów i orkiestr polskich, czy artystów, takich jak Wiesław Ochman lub Irena Santor.

Święta to także czas dla rodziny. Niezależnie od własnego, wewnętrznego podejścia do okresu Bożego Narodzenia, jest to fenomenalny moment, w którym siadamy z najbliższymi przy jednym stole oraz odwiedzamy dalszą i bliższą rodzinę. Wspólnie spożywamy posiłek, rozmawiamy, śmiejemy się, dzieci harcują, bawiąc się wspólnie, choć często nie widzą się całymi miesiącami. Tę czystą radość na pewno dopełnią wesołe utwory przeznaczone także dla najmłodszych: Jingle Bells, Santa Claus Is Coming To Town, Rudolph The Red-Nosed Reindeer, Rockin’ Around The Christmas Tree i in.

A jak wy wprowadzacie się w świąteczny nastrój? Jakie winyle kręcą się w tym szczególnym czasie?

Korzystając z okazji, już teraz, chciałabym życzyć Wam wszystkim wspaniałego okresu świątecznego, pełnego radości. Życzę Wam, aby niezależnie od wyznawanej wiary oraz przekonań, był to dla was szczęśliwy czas, spędzony z rodziną w spokojnej atmosferze, z uśmiechem, szczerą rozmową i przepiękną muzyką w tle.