Muzyka na ceremonię zaślubin

Dzisiaj troszkę z innej beczki. Wiele osób zastanawia się, jaką muzykę wybrać na ślub, aby wpasowała się ona w wymarzony klimat, a jednocześnie nie godziła zbytnio w powagę ceremonii. O ile na wesele wybiera się utwory, które spodobają się i Państwu Młodym, i zachęci gości do zabawy, o tyle podczas samej ceremonii zaślubin muzyka jest bardziej zbliżona do klasyki. Nie każdy jednak chce, aby na jego ślubie zagrano standardowy Marsz Mendelsona. Czym warto się zainspirować, wybierając muzykę na ten cudowny dzień?

Jaką muzykę wybrać na ślub?

Wspaniałą inspiracją do dokonania wyboru są utwory wykonywane w składzie Wiesław Ochman, Marian Sawa, Klemens Kamiński. Ich płyta winylowa nosząca tytuł Na Uroczystość Ślubną to zbiór pięknych dzieł. Znajdziemy tam oczywiście także klasyczny Marsz Weselny, ale także Larghetto czy dosyć popularne na zaślubiny Pod Twą Obronę. Warto również przysłuchać się innym utworom, np.: Veni Creator, Ojcze Z Niebios, Błogosław Boże czy Tamburetta. Jest to niezwykle inspirująca kompilacja muzyki na ceremonię ślubną, niezależnie od tego, czy odbywa się ona w Kościele, czy w Urzędzie.

Królewskie zaślubiny

Inspiracji można poszukiwać także w iście królewskim stylu. Z całego serca polecamy nagranie The Royal Wedding Of H.R.H. The Prince Of Wales And The Lady Diana Spencer wydane przez BBC Records. Jest to piękny zapis zaślubin, które odbyły się 29 lipca 1981 w Katedrze Św. Pawła w Londynie. Usłyszymy na nim m.in. hymny i marsze (nie tylko patriotyczne), wykonywane w iście bajkowy sposób przez orkiestrę oraz chór.

Znalezienie i odsłuchanie potencjalnej muzyki na ceremonię to pierwszy krok do podjęcia tej istotnej, z perspektywy organizacyjnej, decyzji. Na szczęście płyty winylowe z muzyką na ślub pozwalają wczuć się w podniosły klimat jednej z najważniejszych chwil w życiu.