Pomysł na Crate Monkey

 

Idea zrodziła się w głowach dwóch osób. Michał, który od prawie 10 lat powiększa swoją prywatną kolekcję płyt spotkał się z otwartym biznesowym umysłem Marcina.  Połączenie sił zaowocowało stworzeniem tej platformy, a to dopiero początek wspólnej zabawy.

 

Dlaczego Crate Monkey?

Nazwa bierze swoje źródło z kilku inspiracji. Jedną z nich jest Crate Digging czyli sztuka, lub jak niektórzy twierdzą, nauka, a na pewno pasja polegająca na nieustannym, wielogodzinnym przeszukiwaniu skrzynek (crates)  w poszukiwaniu płyt winylowych. To zamiłowanie często dotykające DJ-ów, producentów muzycznych, lub po prostu pasjonatów pozwala na zachowanie wielu cennych zabytków kultury przed ich całkowitą zagładą. Często niewznawiane współcześnie albumy muzyczne przepadłyby bezpowrotnie, gdyby nie garstka ludzi zakurzonych po łokcie i ratujących muzykę w poszukiwaniu wyjątkowych sampli oraz zapomnianych kawałków. Stąd też pierwszy człon nazwy, czyli crate oznacza skrzynkę, w której przechowywane są winyle. To w nich crate diggerzy kopią w poszukiwaniach swoich skarbów.

Z kolei Monkey (ang. małpa) obrazuje wszystkie zwierzęce instynkty jakie towarzyszą przekopywaniu stert zakurzonych placków. Pewnie nieraz złapałeś lub złapałaś się na tym, że przeszukujesz kolejną skrzynkę z płytami na lokalnej giełdzie tracąc kompletnie kontakt z otoczeniem. Dodatkowo masz wrażenie, że otaczają Cię istoty podążające za tym samym instynktem. Niuchających za podobnym sortem traktujesz jak konkurencję, innych uważasz za nieszkodliwych – istna księga dżungli.

Jeśli nie do końca wiesz o czym mowa, a jednak jesteś na naszej stronie, to wiedz, że coś się dzieje…  Zaczniesz szukać, odkrywać i otwierać się na kolejne gatunki muzyczne i inspiracje swoich ulubionych dotychczas muzyków. Pomożemy Ci uniknąć zamknięcia się w jednej szufladce.

 

 

 

„- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami – rzekła Alicja.

– O, na to nie ma już rady – odparł Kot. – Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.

– Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? – zapytała Alicja.

– Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.”

Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów