Once Upon a Time on vinyl…

Dawno, dawno temu, ale nie tak daleko stąd, powstały pierwsze filmy z dźwiękiem. Wynalazek o tyle wspaniały, że od nagrania dźwięku w filmie do stworzenia soundtracku była już niedaleka droga. To wiekopomne chwile dla wszystkich tych, którzy doceniają filmowe ścieżki dźwiękowe. Te najlepsze soundtracki znalazły swoje miejsce także na płytach winylowych.

Sound of western

Film Favourites to płyta winylowa Ennio Morricone, włoskiego muzyka i kompozytora, z genialnymi utworami filmowymi. Once Upon A Time In The West, What Have You Done To Solange, A Fistful Of Dollars czy For A Few Dollars More – to tylko przykładowe tytuły, które można znaleźć na tym krążku. Równie ciekawy zestaw znajdziemy na Famous Western Film Melodies. To winyl z muzyką filmową w wykonaniu Prague Radio Dance Orchestra, dzięki któremu możemy posłuchać dźwięków North To Alaska, The Alamo czy The Magnificent Seven

Hollywood!

Gwiazdorskie obsady to tylko część sukcesu Hollywoodzkich produkcji. Także muzyka, która im towarzyszy, zapada widzom w pamięć i bywa obsypywana nagrodami. Fani winyli z utworami z filmów z pewnością zapragną mieć Two Pianos In Hollywood – winyl Ronnie Aldrich And His Two Pianos. A na nim hity z takich popularnych produkcji jak The Sandpiper, Dr. Zhivago,Mary Poppins, Who’s Afraid Of Virginia Woolf?, The Moulin Rouge Theme czy A Patch Of Blue.

Film na winylu – muzyczna wyobraźnia

Na szczęście dla fanów muzyki filmowej, także poszczególne dzieła doczekały się płyt winylowych z muzyką. Oczywiście jest ich wiele, warto jednak wspomnieć chociaż o kilku fantastycznych produkcjach, z których muzyka została utrwalona na czarnych krążkach. Gorąco polecamy: Twin Peaks – Fire Walk With Me, Wiedźmin: Muzyka Do Filmu Marka Brodzkiego, Star!, Kill Bill Vol. 2 – Original Soundtrack, Blind Date (Music From The Motion Picture) oraz Music From „Mr. Lucky”.

Jesteście fanami musicali, soundtracków i przenoszenia muzycznych talentów na wielkie ekrany? Jakie winyle z muzyką filmową polecacie?