Orły Rock & Rolla

Rock and Roll Hall of Fame, 49. miejsce singla na liście 400 utworów wszech czasów (Rolling Stone Magazine) i pokazanie światu nowego brzmienia, soft rocka – to tylko najczęściej wymieniane sukcesy genialnych Orłów.

Welcome to the Hotel California!

30 października 2007 roku ukazał się ostatni studyjny album The Eagles. Z tej okazji chcieliśmy przypomnieć o tej świetnej grupie muzycznej. Choć może wcale nie trzeba wam o nich przypominać?

Początki i sukcesy

The Eagles zaczęli swoją karierę na samym początku lat 70. w Mieście Aniołów. Od początku aż do końca istnienia (2016 r.) grupę budowali Don Henley i Glenn Frey. Reszta składu zmieniała się, co nie jest niczym zaskakującym dla tego typu zespołów.

W 1981 r. nastąpił rozpad grupy na skutek konfliktu. Jednak do tego czasu The Eagles wydali sześć solowych albumów! Ponadto kompilacja Their Greatest Hits 1971–1975 sprzedała się w nakładzie około 29 milionów sztuk. Innymi słowy – w 29 milionach gospodarstw domowych słuchano największych przebojów The Eagles. Liczba ta dotyczy wyłącznie Stanów Zjednoczonych.

Reaktywacja

Fani zespołu bardzo długo musieli czekać na jego reaktywację, a kolejny album Long Road Out of Eden ukazał się 30 października 2007 r., po 28 latach!

W USA łącznie sprzedano około 50 milionów płyt The Eagles. Nie sposób doliczyć się ilości ich fanów na całym świecie. Trudno też dzisiaj o osobę, która nigdy nie słyszała Hotelu California.

The Eagles z pewnością mieli w sobie “to coś”. Umiejętność łączenia zbuntowanego rocka z lekkimi dźwiękami, kompilowania go z muzyką country i folk, ukazywania jednocześnie delikatności i wyrazistości.