Pierwszy Winyl na Święta

Wspominaliśmy już na blogu o tym, jak wspaniałych wrażeń estetycznych dostarcza słuchanie płyt winylowych. Sami zresztą wiecie o tym najlepiej. Jeśli mamy w gronie swoich bliskich wielbiciela czarnych krążków, to winyl jest prezentem oczywistym. Tym razem jednak chcieliśmy pokazać też, jak świetnym pomysłem, jest podarowanie gramofonu i pierwszej płyty winylowej osobie, która ich nie kolekcjonuje. Jeszcze…

Podaruj bliskiej osobie pasję

Wyobrażacie sobie życie bez żadnej pasji? Bez radości wspólnego udziału w koncercie ukochanych muzyków, zjazdów automobilowych, czy wypadów na maratony “Władcy Pierścieni”? Ostatnio zauważamy, że w natłoku cyfryzacji niektórzy gubią moment, w którym mogliby mieć jakąś pasję, dającą im satysfakcję i łączącą ich z innymi. Kolekcjonowanie płyt winylowych to wspaniałe hobby, które łączy w sobie radość spotkania z innymi wielbicielami, miłość do wybranej muzyki i przyjemność zdobywania rarytasów.

Muzyka w pięknej formie

Każdy gatunek muzyczny cieszy się własnymi prawami i ma odrębnych fanów. Rzadko jednak zdarza się, że znamy kogoś, kto WCALE nie lubi muzyki i niczego nie słucha. Za to bardzo często mamy wokół siebie osoby kochające muzykę, a jednak gubiące gdzieś tę miłość. Samoczynnie, w zgiełku codzienności, pozbawiają one siebie radości, jaką daje im ukochana muzyka. Dzięki płytom winylowym słuchanie muzyki polega nie tylko na dotknięciu palcem ekranu, ale na pewnym rytualne. Jak kawa, którą możemy wypić w plastikowym opakowaniu z automatu, a mimo to parzymy ją w ekspresie i wlewamy do filiżanki lub ulubionego kubka. Płyty winylowe pozwalają nie tylko włączyć muzykę, ale także przejść przez wspaniałą czynność włączania jej, odsłuchiwania i wchodzenia w jej świat.

Unikalność i trwałość

Czasami chcielibyśmy podarować drugiej osobie coś wyjątkowego i unikalnego. Coś, co będzie oryginalne. Pragniemy również, aby nasz prezent służył jak najdłużej, aby był używany i dawał radość dłużej, niż w dzień Wigilii. Gramofony i winyle dla kogoś niezwiązanego z tym hobby, to na pewno nietuzinkowy podarunek. Pozwala także na rozwijanie pasji i korzystanie z niego przez wiele lat, niezależnie od preferencji muzycznych.

Nie da się także ukryć, że jest to prezent piękny w dwojaki sposób. Po pierwsze, jest on wizualnie estetyczny, stanowi genialne dopełnienie wystroju każdego wnętrza. Po drugie i najważniejsze, od nas, jaki miłośników winyli, stanowi prezent osobisty, od siebie, od serca. Dzielimy się z drugą osobą swoim zamiłowaniem, swoją radością i cząstką swojego życia.