Płyta winylowa – doskonały prezent.

Jeszcze trochę i w galeriach handlowych pojawią się choinki, bombki i promocje świąteczne. Oczywiście można się z tego po troszku śmiać, ale jest spora grupa ludzi, która prezenty świąteczne kupuje z dużym wyprzedzeniem. Dlatego my Was uraczymy wpisem o płytach, które mogą być prezentami. Być może szukasz pomysłu na prezent dla przyjaciółki albo kogoś bliskiego. Możliwości jest oczywiście dużo, ale czasem warto się skoncentrować na jakości podarunku. Najlepiej zastanów się, kim jest i co lubi osoba, którą chcesz obdarować.  Być może Twoja przyjaciółka jest diggerką, audiofilką lub po prostu kolekcjonuje płyty. Może ma w domu stary gramofon i opowiadała Ci, że chciałaby go wypróbować. Powodów, dla których warto kupić ukochanej osobie płytę winylową jest mnóstwo.

Najwyższa jakość dźwięku.

W tej kwestii eksperci są zgodni. Płyta winylowa zapewnia znacznie lepszą jakość dźwięku niż pliki cyfrowe. Oczywiście niektórzy ludzie zadowolą się słuchając wyłącznie MP3. No cóż nie każdy jest wrażliwy muzycznie.  Płyta winylowa daje poczucie jedności z muzyką. Taki stan jest osiągalny również podczas słuchania na muzyki granej żywo. Żaden inny nośnik nie ma takiej mocy.

Intymne doświadczenia.

Każdy, kto słuchał płyt winylowych wie jak intymne potrafi być to doświadczenie. Odbiór muzyki z kręcącego się czarnego krążka jest nieporównywalny do niczego. W dodatku, jeśli płytę dostało się od ważnej dla siebie osoby, doświadcza się czegoś nieopisanego. Niektórzy wierzą, ze można trafić przez żołądek do serca, my twierdzimy, że jedynie przez muzykę można trafić do serca. Jeśli wybierze się odpowiednio romantyczny kawałek, efekt może być piorunujący.

Estetyka.

Jeśli już chcemy kogoś obdarować muzyką, to najlepiej na płycie winylowej. Oprócz jakości dźwięku ma ona dużo większy walor estetyczny. Po prostu lepiej prezentuje się, jako prezent. Jest większa i cięższa od płyty CD czy MP3. Nie można też zapomnieć o okładkach, które bywają prawdziwymi dziełami sztuki.

Moda na płyty winylowe.

Powraca moda na płyty winylowe. Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie coś naprawdę na czasie, koniecznie kup czarną płytę. Możesz je zamówić sklepie z winylami online lub stacjonarnie. Polecamy nasz sklep z płytami winylowymi w Gliwicach. Możecie tam znaleźć każdy gatunek muzyczny, od muzyki klasycznej, przez blues, hip-hop, reagge, R&B, soul, po muzykę elektryczną i techno.