Ranking Gramofonów 2018

Sprzęt gramofonowy, chociaż kojarzy się z czymś klasycznym, także się rozwija. Nic dziwnego, jesteście najlepszymi klientami i wymagacie najlepszego. Które gramofony wiodły prym w tym roku?

Specjalnie dla was przygotowaliśmy ranking pięciu najlepszych gramofonów 2018 roku.

1. Audio-Technica LP120

Audio-Technica to zdecydowany faworyt. Nie tylko sami polecamy go w szczególności, ale także osiąga on topowe pozycje w największych rankingach sprzętu w tym roku.

To profesjonalny gramofon z napędem bezpośrednim, średnicą talerza 12″ i trzema opcjami obrotowymi. Dodatkowo posiada port USB, pokrywę zabezpieczającą sprzęt i slipmatę. Dużym atutem jest też możliwość odtwarzania płyt od przodu do tyłu.

Koszt: około 1000 zł. Okazji szukajcie tutaj: Klik.

2. Kruger & Matz TT-602

Drugie miejsce zajmuje Kruger & Matz TT-602, gramofon z napędem paskowym i dwiema opcjami obrotowymi. Także ten sprzęt posiada port USB kompatybilny z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi.

Jest to “nowoczesna klasyka”. Gramofon też jest też znacznie lżejszy od numeru 1.

Koszt: około 600 zł. Okazji szukajcie tutaj: Klik.

3. Pioneer PL-990

Trójka to leciutki gramofon z napędem paskowym. To świetny sprzęt do użytku domowego. Także on posiada wyjście USB oraz dwie opcje obrotowe. Jest również wyposażony w korektor phono, dzięki czemu można podłączyć go do wejścia audio.

Z pewnością Pioneer PL-990 nie zajmie za wiele miejsca. Z wyglądu przypomina zwykły odtwarzacz, łatwo będzie go zatem dopasować do każdego mieszkania.

Koszt: około 600 zł. Okazji szukajcie tutaj: Klik.

4. Sony PS-LX300USB

Przedostatni w naszym rankingu jest produkt Sony z napędem paskowym i dwiema opcjami obrotowymi. Wyposażony jest w port USB oraz pokrywę. Jest to także sprzęt lekki, nadający się do przenoszenia.

Koszt: około 500 zł. Okazji szukajcie tutaj: Klik.

5. Sencor STT 210U

Ostatni na naszej liście jest Sencor STT 210U, prezentujący się nieco bardziej oldchoolowo niż numery 4. i 3. Jest nieco cięższy niż Pioneer czy Sony, ale za to posiada nie tylko USB, ale również czytnik kart SD oraz radio. To prawdziwe połączenie klasycznego odtwarzania płyt winylowych z nowoczesnymi możliwościami muzycznymi.

Koszt: około 300 zł. Okazji szukajcie tutaj: Klik.

Wybór gramofonu zależy od was. Z pewnością orientujecie się, jak dużo jest na rynku sprzętu o wiele droższego, niż Audio-Technica LP120, a jednak nie tak dobrego, jak on. Istotny jest także wasz sposób użytkowania – nie każdy z was potrzebuje wszystkich opcji posiadanych przez wskazane modele. Dla niektórych też sama prezencja sprzęty ma bardzo duże znaczenie.

Jakie są wasze topowe gramofony? Macie coś na swojej liście życzeń? Jakiego sprzętu używacie?