Rhode Island Son – Jeffrey Linton Osborne 80’s albums

Nic tak nie uświetnia piosenki, jak dobrze napisany tekst. Przekonała się o tym Whitney Houston, wyśpiewując swój przebój All at Once, do którego słowa napisał Jeffrey Osborne. Muzyk, tekściarz i wokalista w jednym – połączenie wielu talentów, dające w efekcie niezwykle chwytliwe utwory, które przez dziesięciolecia osiągały wysokie pozycje na listach przebojów.

Muzyczne Rhode Island

Ojciec Osborne’a grał na trąbce i jako fenomenalny muzyk występował m.in. z Dukem Ellingtonem czy Count Basiem. Jednak nie to przesądziło o karierze Jeffrey’a. W końcu był on jednym z dwanaściorga dzieci. To jego talent oraz współgrające z nim upór i ciężka praca doprowadziły go wydania przez niego trzynastu albumów studyjnych. Chociaż zaczynał jako perkusista i wokalista L.T.D., to właśnie kariera solowa przyniosła mu oszałamiający sukces.

On the Wings of Love to the top

Numer 1. w Kanadzie, pierwsza trzydziestka na Billboard Hot 100, #13 jako R&B i #7 na Adult Contemporary – to wyniki osiągnięte przez singiel On the Wings of Love z debiutanckiego albumu Jeffrey Osborne. Na tym samym krążku znajduje się jeszcze jeden singiel, rytmiczne I Really Don’t Need No Light. Kolejne cztery albumy powtórzyły sukces debiutu i również były wydane przez wytwórnię A&M Records, pod okiem producenta George’a Duke’a.

Stay With Me Tonight -> One Love: One Dream

Drugi album Stay With Me Tonight to aż cztery single, wszystkie w pierwszej dwudziestce na liście US R&B. To krążek przepełniony emocjami. Jednocześnie był to jego złoty album Osborne’a. Dwa kolejne: Don’t Stop i Emotional również otrzymały status złotych płyt. Dodatkowo, dwa wspaniałe utwory, Stay With Me Tonight oraz Don’t Stop były nominowane do nagrody Grammy.

W albumie Don’t Stop Osborne sięgnął bardzo wysoko swoim wokalem – Don’t Stop i The Borderlines znalazły się w pierwszej dziesiątce listy US R&B. Na kolejnym krążku, Emotional, wydał swój największy hit You Should Be Mine. Ostatni album z lat 80-tych to One Love: One Dream, w którym Osborne podtrzymał charakter tworzonej przez siebie muzyki.

Życie pełne pasji i osiągnięć

Jeffrey Osborne jest świetnym przykładem tego, jak można poprowadzić swoje życie dzięki pasji. Utrata ojca w wieku 13 lat z pewnością byłaby ciosem dla każdego, ale udało mi się przez to przejść i nie stracić siły do działania. Wspierająca go matka, która pomogła mu przy wyjeździe do Los Angeles, aby mógł zagrać z Love Men L.T.D., z pewnością była ogromnym darem. Jednak to jego wiara we własne możliwości, podjęcie solowej kariery oraz nastawienie na cel, pomogły mu osiągnąć tak wiele.