Winylowy wystrój

Miejsce przechowywania płyt winylowych może stać się magicznym zakątkiem w naszym domu. Istnieje wiele sposobów na wkomponowanie tych okazów w wystrój pomieszczenia lub sprawienie, że będą się wyróżniać.

Półka na płyty winylowe

Kupując półkę lub regał do przechowywania płyt winylowych, możemy dobrać zarówno coś nowoczesnego, jak i w stylu vintage. Wszystko zależy od naszych preferencji. Warto także zastanowić się nad samodzielnym wykonaniem takiego elementu, np.: ze skrzyń na owoce lub zwykłych desek. Wówczas sami nadamy temu przedmiotowi wyjątkowy kształt (nie musi to koniecznie być prostokąt!). Wisząca półka może być podtrzymywana na sznurach lub łańcuszkach. Półki z łatwością wykonacie także ze starej drabiny, krzesła czy nieużywanego już łóżeczka dziecięcego. Inspiracji jest bez liku, zachęcam do poszukiwania: klik. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Zaletą takiej półki jest możliwość dodania do niej oddzielnych elementów lub przedziałów, pozwalających na posortowanie płyt.

Skrzynki na płyty winylowe

Skrzynki na winyle to także temat do fantazyjnego rozwiązania. Na rynku znajdziecie całą masę świetnie prezentujących się produktów, które z łatwością można znaleźć np. tutaj. Możecie także kupić „czystą” skrzynkę i dodać jej charakteru samodzielnie lub w ogóle „od A do Z” stworzyć własną skrzynię. W ten sposób dopasujecie jej wygląd do waszych upodobań, ukażecie nieco indywidualnego stylu i dopasujecie praktycznie wszędzie, nawet do małego mieszkania. W tym wypadku także nietrudno znaleźć w sieci porady z serii DIY. Ciekawym pomysłem jest wykonanie szczególnych skrzynek na różne rodzaje muzyki.

Wystrój dodatkowy

Płyty winylowe jako element wystroju sprawdzają się także na innych obszarach. Najczęściej odsłuchiwane albumy można przechowywać w specjalnie przygotowanych, osobnych pojemnikach, stojakach, półeczkach lub uchwytach w pobliżu gramofonu. Natomiast rarytasy, których nie chcecie nawet pozbawiać folii możecie włożyć w antyramę i/lub wspaniale je oprawić.

Płyty winylowe same w sobie już nadają wnętrzu wyjątkowości. Poświęcenie dla nich odpowiednio przygotowanego miejsca nie jest trudne, a nadaje wnętrzu estetyki i uwypukla nasze zainteresowania muzyczne.