Wiosna…!

Czuć już cudowne powiewy ciepła, a słońce coraz rzadziej kryje się za masą chmur. Nadszedł wiosenny nastrój i wraz z nim mnóstwo energii. A jak u Was? Nadeszły już do was wiosenne myśli? Jeśli nie, to może przytoczymy je wiosennymi dźwiękami?

Oczywiście słowo Wiosna chyba już zawsze będzie się nam kojarzyć z Vivaldim. Cóż poradzić? To zresztą nic złego, w końcu Cztery Pory Roku to cudowna kompozycja. Spójrzmy jednak na “Wiosnę” jeszcze z innej perspektywy – od polskiej strony muzyki i jej wyjątkowych artystów.

Wiosna Haliny Kunickiej

A czy jesteś dziś szczęśliwy?
Nie powiem nikomu...

Halina Kunicka to cudowna dama polskiej sceny, dzięki której całe lata cieszą nas piękne utwory, w tym To były piękne dni czy Niech no tylko zakwitną jabłonie. Trzy albumy piosenkarki otrzymały status złotych płyt.

W Innym Lesie, W Innym Sadzie, który dla was mamy, to płyta winylowa wydana w 1973 r. pod egidą wytwórni “Pronit”. Na płycie znajdziecie jedenaście utworów. Dzisiaj tym szczególnym jest dla nas Wiosna, poezja wyrażona muzyką i pięknym, świeżym wokalem artystki. Utwór ten idealnie nastraja na spokojne nadejście pełnej energii, kwitnącej pory roku, jaką jest wiosna.

Wiosną Graj

Bardzo pozytywnym, uroczym wręcz i przyjemnym utworem jest Wiosną Graj w wykonaniu Ireny Woźniackiej.

“…przyszła wiosna, urody siostra” śpiewa artystka i trudno nie śpiewać wraz z nią. Tę lekką piosenkę, w sam raz na pierwsze powiewy ciepłego wiatru nad Wisłą, znajdziecie na drugim studyjnym albumie Ireny WoźniackiejMiss Polonia. Sama płyta winylowa Miss Polonia, którą mamy, wydana została 1989 r. nakładem Muzy.

Wieje Wiosna…

Może skończą się pozory
I haseł pustosłowie

Podobno wiosnę, tak jak młodość, nosi się w sercu. Dla tych, którzy na wszystko patrzą z przymrużeniem oka i lekkim uśmiechem, wiosna w nieco odmiennej wersji niż pąki kwiatów i promienie słońca. W końcu niektóre piosenki nigdy nie tracą na wartości, zwłaszcza jeśli bawią przez lata.

Rok 1987 i Andrzej Rosiewicz. Czy trzeba pisać więcej? Niechże Wieje Wiosna Ze Wschodu na płycie winylowej Andrzej Rosiewicz, a obok wiosennych powiewów także Każda Potwora czy Zdrówko.